کتاب شناسی

تصویر
فرهنگ آبادیهای شهرستان خوی
نویسنده : عباس ملاعباس زاده   انتشارات قراقوش / چاپ اول 1391 / 8 هزارتومان در این کتاب به بررسی موقعیت جغرافیایی، جمعیت ، امکانات رفاهی، وضعیت معاش، آداب و رسوم و نظام اجتماعی و اقتصادی روستاهای خوی پرداخته شده است. در مقدمه کتاب اشاره شده که هدف از بررسی زندگی روستانشینان ، شناخت نقاط و ضعف آنها به منظور بهبود بخشیدن زندگی اجتماعی و معیشت ساکنان نوحی تابعه... ادامه مطلب...
رازی و کاپی کوی بر اساس استانداردهای بین المللی احداث شود مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
اخبار خوی - سیاسی
نوشته شده توسط رضا حسن زاده   
سه شنبه ، 17 اسفند 1389 ، 19:51

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی خواستار احداث مرز رازی خوی و کاپی کوی ترکیه بر اساس استانداردهای بین المللی شد.

به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، ابراهیم فتح اللهی بعد از ظهر سه شنبه در جریان دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ارزروم ترکیه به نقش مرز رازی- کاپی کوی در ایجاد تحولات اقتصادی در منطقه اشاره کرد و افزود: مکمل راه اندازی این مرز ایجاد تسهیلات ریلی، هوایی و انبار بار و کالا در مرز خوی بوده که می تواند آن را به مرزی با استانداردهای بین المللی تبدیل کند.

وی در خصوص توافقات صورت گرفته با طرف ترک در این راستا، بیان داشت: ایجاد امکانات تردد جاده ای از طرف ایران، ساخت و تکمیل تاسیسات گمرکی تا پایان خرددماه سال آتی، گشایش مرز رازی برای خودروهای سنگین طی نیمه اول سال 90، ایجاد تاسیسات مرزی درمرز کوزه رش، افزایش نیروی انسانی مرز گوربولاغ از طرف ترکیه از جمله موارد که با حضور مسئولان استانی با مسئولان ترک توافق شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به اینکه فعال شدن چهار مرز رسمی با ترکیه، زمینه رشد و شکوفایی اقتصاد استان را بیش از پیش فراهم می کند، اظهار داشت: مرزهای سرو-اسندره، رازی- کاپی کوی، کوزه رش- گلینجک و بازرگان- گور بولاغ، آذربایجان غربی را به پایانه مرزی ایران با اروپا از طریق ترکیه تبدیل کند.

فتح الهی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ضمن ابراز تاسف از اجرایی نشدن ساخت جاده خوی - قطور - رازی به طول 17کیلومتر، خاطر نشان کرد: از این میزان تا کنون فقط پنج کیلومتر زیرسازی شده که عدم اختصاص دو درصد از محل درآمدهای نفت و گاز به استان عامل اصلی اجرایی نشدن این طرح است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن