کتاب شناسی

تصویر
فرهنگ آبادیهای شهرستان خوی
نویسنده : عباس ملاعباس زاده   انتشارات قراقوش / چاپ اول 1391 / 8 هزارتومان در این کتاب به بررسی موقعیت جغرافیایی، جمعیت ، امکانات رفاهی، وضعیت معاش، آداب و رسوم و نظام اجتماعی و اقتصادی روستاهای خوی پرداخته شده است. در مقدمه کتاب اشاره شده که هدف از بررسی زندگی روستانشینان ، شناخت نقاط و ضعف آنها به منظور بهبود بخشیدن زندگی اجتماعی و معیشت ساکنان نوحی تابعه... ادامه مطلب...
ابداع روش پیوند گردو در خوی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 15
ضعیفعالی 
سرمقاله - سرمقاله
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه ، 31 خرداد 1390 ، 19:44

پیوند گردو خوی

خوی آنلاین :دو جوان مبتکر روش پیوند نهال گردو را به صورت انبوه ابداع نمودند. ایشان در گفتگو با خبرنگار خوی آنلاین گفتند: ما کار پیوند زنی درخت گردو را از سال 86 به صورت دانشگاهی آغاز کرده و هم اکنون نیز به صورت گسترده در حال ادامه انجام عمل پیوند بر روی درخت گردو می باشیم.

مهندس برزگر گفت: این اصله های نهال از یک سالگی شروع به دادن بار می کنند و از سال دوم در اختیار کشاورزان قرار می گیرند.

پیوند گردو خوی

وی گفت : علت اصلی موفق بودن ما در این گونه پیوند زدن توانایی کنترل اندازه  مقاومت به سرما و نسبت مغز به پوست می باشد که همگی قابل کنترل و اصلاح می باشد.این روش به دلیل مشکل بودن کنترل عمل پیوند مورد آزمایش قرار نگرفته بود .

وی خاطر نشان کرد: شاخه های مورد استفاده در این روش پیوندی از درخت های دارای ژنتیک برتر استان و هم چنین رقم های برتر کشوری می باشد.

مهندس افشاری نیز گفت: ما توانستیم با تهیه ی پایان نامه ی خود در این مورد(پیوند زنی درخت گردو) بدانیم که این نوع پیوند می تواند بیشترین بازده را داشته باشد. از شروع به کار

هیچ گونه حمایتی از ما نشده است و بروکراسی اداری اجازه استفاده از تسهیلات بانکی را به ما نداده است و مسئولین فقط در بازدید و در مقام سخن  از ما حمایت می کنند. یاد آور می شود قبلا تولید نهال به صورت کاشت بذر مرسوم بوده است. ایشان خاطر نشان کردند در صورت حمایت توان تولید نهال برای بازار ایران را نیز دارند.

DSCN5453

این دو کارشناس ارشد رشته ی کشاورزی درپایان گفتند: که شغل کشاورزی شغل آبا و اجدادی ما می باشد و امیدواریم بتوانیم آن را ادامه دهیم. مشروح گفتگوی این دو جوان خویی بزودی در همین سایت منشر خواهد شد.

آخرین بروز رسانی مطلب در سه شنبه ، 31 خرداد 1390 ، 20:06
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن