کتاب شناسی

تصویر
فولكلور وارليغيميز
70- نجي ايل ده گؤركملي تدقيقاتچي " علي ظفرخواه " ين "آتا بابا لار دئييب لر " كيتابي ياييلاراق ، اونون آذربايجان شفاهي خلق ادبياتي اوغروندا آپارديقي تلاش لار، آردي كسيلمه دن باشقا كيتابلار شكلينده ايسه نشر اولاركن فولكلوروموزو توپلاييب يازماقداسارسيلماز بير ائل وورغونو ايله راسلاشيريق .اونون كيتابلاريني اوخوياركن ، يازيچي نين آپارديقي اَمگي و دقتي داها... ادامه مطلب...
عملکرد واحد زیباسازی شهرداری خوی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 
اخبار خوی - اجتماعی
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه ، 4 تیر 1390 ، 10:38

مسئول واحد زیباسازی و تاسیسات شهرداری خوی گفت: زیباسازی و ایجاد فضای آرام بخش برای شهروندان از وظایف اصلی این واحد است.

 

سیدرضا سالاری در گفتگو با سایت اطلاع رسانی شهرداری خوی گفت: واحد زیباسازی و تاسیسات شهرداری خوی در راستای زیباسازی و ایجاد فضای آرام بخش برای شهروندان و نیز برای رفع آلودگی های بصری در سطح شهر اقدامات موثری انجام داده است.

وی گفت: عملیات ساخت، اجرا و نصب آبنمای پارک بزرگ ملت، نصب وسایل ورزشی و ایجاد مانع جهت جلوگیری از ورود و ازدحام اتومبیل ها در پارک ملت از اقدامات این واحد است.

سالاری عملیات رنگ آمیزی تابلوهای اعلانات، موانع پیاده روها و تابلوهای برق در سطح شهر را از دیگر اقدامات واحد زیباسازی خواند و گفت: ایجاد نورپردازی و روشنایی میادین و چراغانی، آذین بندی و نصب پرچم در مناسبتهای ملی و مذهبی از دیگر اقداماتی است که برای زیباسازی سطح شهر صورت گرفته است.

وی افزود: واحد زیباسازی و تاسیسات شهرداری خوی با بهره گیری از توان نیروهای مجرب و فنی خویش با عنایت به بضاعت موجود در امور مختلف از جمله زیباسازی، مبلمان شهری، روشنایی بوستانها و میادین، امور ترافیکی، ساماندهی نصب بنر و تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر و همچنین همکاری و تعامل با دیگر زیرمجموعه های شهرداری فعالیت می نماید.

سالاری پروژه های نورپردازی و روشنایی را از مهمترین فعالیتهای واحد زیباسازی معرفی کرد و افزود: طراحی اجرا و نظارت بر پروژه های نورپردازی و روشنایی بوستانهای شهری یکی از اهم فعالیت های واحد زیباسازی و تاسیسات شهرداری خوی می باشد. نکته حایز اهمیت اینکه تامین روشنایی بوستانها و اماکن متعلق به شهرداری می بایستی براساسی انجام گیردکه ملاحظات اقتصادی، زیبایی و بهداشتی محیط (بهداشت نور) به بهترین وجهی رعایت شود.

سالاری در مورد کارگاه آهنگری و جوشکاری واحد تاسیسات گفت: کارگاه آهنگری و جوشکاری واحد زیباسازی و تاسیسات با تکیه بر تجارب چندین ساله علاوه بر انجام اموراتی همچون سرویس دهی به ماشین آلات و ادوات شهرداری، تعمیرات و نگهداری مبلمان شهری و دیگر فعالیت های گسترده خود از جمله ساخت پلها، دریچه ها و تابلوهای اعلانات و نیز همکاری مستمر با واحدهای اجرایی همچون ستاد اجرائیات سازمان فضای سبز و پارکها و دیگر واحدها دارد

وی پاکسازی و جمع آوری تابلوها و آگهی های غیرمجاز را از دیگر وظایف واحد زیباسازی عنوان و تصریح کرد: از دیگر فعالیت های این واحد میتوان به پاکسازی روزانه چهره شهر از تابلوهای تبلیغاتی، آگهی ها و دیوارنوشته های غیرمجاز که چهره شهر را بدمنظر می نماید اشاره کرد چنانچه اینک شهر در مقایسه با دیگر شهرهای مجاور و حتی استانهای همجوار از این لحاظ دارای چهره ایی زیبا و مطلوب می باشد.

مسئول واحد زیباسازی شهرداری خوی افزود: رنگ آمیزی دیوارهای سطح شهر، جداول خیابانهای اصلی و فرعی، بوستانها و تیرهای برق از دیگر فعالیتهایی است که هرساله توسط پیمانکار رنگ آمیزی و نظارت مستقیم واحد زیباسازی و تاسیسات برای هرچه زیباتر نمودن منظره شهرمان انجام می پذیرد.

سالاری نگهداری، تعمیرات، ساماندهی و گسترش تاسیسات و تجهیزات اماکن متعلق به شهرداری را یکی دیگر از فعالیت های واحد زیباسازی و تاسیسات است بیان کرد و ادامه داد: برای تشریح اهمیت و حساسیت موضوع می توان به گستردگی تاسیسات و تجهیزات اماکن شهرداری خوی همچون: ادارات مرکزی و خدمات شهری، شورای اسلامی شهر خوی، سازمانهای فضای سبز و پارکها، آتش نشانی و آرامستان، کارخانه های آسفالت و شن و ماسه، مجتمع گلخانه های پارک جنگلی و مجتمع تاسیستی و پارک موتوری و کشتارگاه، بوستانها و میادین سطحشهر شامل روشنایی ها و نورپردازیها و آبنماها، نواحی چهارگانه، چاههای عمیق، کمپینگ مسافران و ایستگاههای CNG شماره یک و دو اشاره نمود.

وی به آذین بندی سطح شهر در اعیاد و مناسبتهای ملی و مذهبی اشاره می کند: آذین بندی شهر از قبیل نصب پرچم، بنر و چراغانی بلوارها و میادین به صورت گسترده در مناسبتهای مختلف مذهبی و فرهنگی و اعیاد یکی دیگر از فعالیت های وسیع واحد زیباسازی و تاسیسات در سطح شهر خوی می باشد.

نصب پرچمهای سیاه برای ارج نهادن به ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین ونیز پرچمها و بنرهای فرهنگی علی الخصوص در برگزاری هرچه باشکوهتر کنگره شمس تبریزی و همچنین چراغانی بلوارها و میادین به مناسبت اعیاد ملی و مذهبی نشانگر تلاش مضاعف واحد زیباسازی و تاسیسات در این عرصه می باشد.

سالاری اجرای کلیه مصوبات و دستورالعملهای زیباسازی، شناسایی کمبود موارد خاص و مرتبط با زیباسازی در سطح شهر، اجرا و نصب کلیه اسباب بازیها و وسایل تفریحی در پارکها و بوستانها و جمع آوری وسایل زاید شهری را از دیگر وظایف واحد زیباسازی و تاسیسات شهرداری خوی بیان کرد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن