کتاب شناسی

تصویر
فرهنگ آبادیهای شهرستان خوی
نویسنده : عباس ملاعباس زاده   انتشارات قراقوش / چاپ اول 1391 / 8 هزارتومان در این کتاب به بررسی موقعیت جغرافیایی، جمعیت ، امکانات رفاهی، وضعیت معاش، آداب و رسوم و نظام اجتماعی و اقتصادی روستاهای خوی پرداخته شده است. در مقدمه کتاب اشاره شده که هدف از بررسی زندگی روستانشینان ، شناخت نقاط و ضعف آنها به منظور بهبود بخشیدن زندگی اجتماعی و معیشت ساکنان نوحی تابعه... ادامه مطلب...
آیات الاحکام (حقوق مدنی و جزایی) مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 5
ضعیفعالی 
عمومی - کتاب شناسی
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ، 12 مهر 1389 ، 19:04

خلیل قبله ای خویی

قیمت پشت جلد: 28000 ریال

مشخصات کتاب

* تعداد صفحه: 268

* نشر: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها (سمت)

* شابک: 978-964-459-996-5

* قطع کتاب: وزیری

* وزن: 650 گرم

کتاب "آیات الاحکام(حقوق مدنی و جزایی)" از سوی سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها(سمت) در 258 صفحه و هزار نسخه منتشر شده است .

خبرگزاری "مهر" - گروه دین و اندیشه : یکی از اهداف مهم انقلاب فرهنگی، ایجاد دگرگونی اساسی در دروس علوم انسانی دانشگاهها بوده است و این امر نیز مستلزم بازنگری منابع درسی موجود و تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه اسلامی در مبانی و میائل این علوم امکان پذیر خواهد بود.

در همین راستا کتاب " آیات الاحکام" از سوی انتشارات سمت منتشر شده است .

شک نیست قرآن کریم مهمترین بلکه اصلی ترین دلیل بر اثبات احکام الهی است در حالیکه ادله دیگر مانند سنت، خود از قرآن گرفته شده اند. در کتاب " آیات الاحکام" سعی شده از شرح و تفسیر آیاتی که در بیان احکام شرعی اسلام نازل شده و از آنها به آیات الاحکام تعبیر می شود، استفاده شود .

در این کتاب مطابق به ترتیب حقوق خصوصی و حقوق جزای عمومی و اختصاصی مورد بحث قرار گرفته اند به همین دلیل آیاتی که در مورد عبادات آمده مورد بحث قرار نگرفته است .

کتاب" آیات الاحکام ( حقوق مدنی و جزایی)" در دو بخش حقوق مدنی و حقوق جزایی و بیش از 15 فصل گردآوری و تدوین شده است .

حمایت از شخصیت جسمی اشخاص، اسباب و موجبات حجر، اموال منقول و غیر منقول، انواع تملک، قابلیت تملک و عدم آن، حقوق خانواده، احکام اولاد، انحلال نکاح، عقود معینه، ضامن عقدی، اصلاح و تربیت و هتک حرمت اشخاص از قبیل اهانت و افترا از جمله عناوین فصول مختلف کتاب " آیات الاحکام" است .

ارکان سرقت، تعریف خیانت، آیات محاربه، آیاتی در شهادت، آیاتی در قضا، دفاع مشروع، اکراه، مفهوم و ماهیت مجرم، مسئولیت جنائی، رکن معنوی یا ادبی جرم ، وصیت و تعریف و مفهوم ضمنان برخی دیگر از عناوین فصول این کتاب است .

کتاب " آیات الاحکام؛ حقوق مدنی و جزایی" به قلم خلیل قبله ای خویی، از سوی سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها(سمت) در 258 صفحه و هزار نسخه منتشر شده است .

آخرین بروز رسانی مطلب در دوشنبه ، 12 مهر 1389 ، 19:07
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن