تعداد بازدید کنندگان 1989
دوشنبه 21 ارديبهشت 1394-9:29:9


آیه های عاشقانه

امام صادق علیه السلام می فرمایند تعجب می کنم از کسی که فرار می کند از چهار چیز، چگونه به طرف چهار چیز نمی رود؟!تعجب می کنم از کسی که از چیزی خائف است، اما به این جمله از قرآن پناه نمی برد. "حسبُنَا الله و نِعَم الوَکیل" زیرا حق تعالی پشت سراین آیه می فرماید: "فانقلبوا بنعمة من الله و فضل لم یمسسهم سو" یعنی خدای تعالی برمی گرداند آنچه را که از او می ترسید به نعمت از جانب خودش و فضیلتی که نتیجه اش این است که بدی آنها را مس نمی کند.

و تعجب می کنم از کسی که از چیزی غمگین است و کلمه طیبه "لا اِله اِلا اَنت سُبحانَکَ اِنی کُنتُ مِنَ الظالِمین" را نمی گوید چون خداوند در عقب این ذکر می فرماید:"و نجیناه من الغم و کذلک ننجی المومنین" یعنی مایوس را با گفتن این ذکر از غم نجات دادیم و همچنین مومنین اگر این ذکر را بگویند از غم نجات پیدا می کنند.

و تعجب می کنم از کسی که دیگران بخواهند به او مکری برسانند و او را اذیت کنند و او نمی گوید "اُفَوضُ اَمری اِلی الله اِنَّ اللهَ بصیرٌ بالعِباد" تا او از مکر ایمن شود. زیرا پروردگار متعال می فرماید:"فوقاه الله سیئات ما مکروا" یعنی خدای متعال نگاه می دارد گوینده این ذکر را از بدیهای مکر آنها.

و تعجب می کنم از کسی که دنیا و زینت دنیا را بخواد و نمی گوید "ماشاءاللهُ لاقوة الا بالله" زیرا خداوند در پی این جمله شخص می گوید:"فعسی ربی ان یو تمن خیرا" یعنی خدای تعالی می دهد به کسی که این جمله را بگوید بهتر از آنچه به ثروتمندان داده است.


کلمات کلیدی

نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 89 + 3
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل