تعداد بازدید کنندگان 801
يکشنبه 17 آبان 1394-20:29:20


نتایج شگفت آور زمان شارژشدن و میزان شارژدهی باتری پرچمداران!

اغلب ما همواره با طول عمر باتری تلفن هوشمند خود مشکل داریم و آرزوی اکثر ماست که باتری اسمارت فونمان حداقل یک روز کامل را دوام بیاورد و از غول های سازنده تلفن همراه انتظار داریم که روز به روز در این زمینه پیشرفت هایی را داشته باشند.اما جدیدا نتایج جالبی به دست آمده است که نه تنها بهبود، بلکه پسرفت هایی را در اکثر پرچمداران امسال از نظر طول عمر باتری نشان می دهد.برای مشاهده و بررسی این نتایج شگفت آور با ما همراه باشید.

 

در حالی که در سال گذشته بهبودهای گسترده ای در طول عمر باتری های تلفن همراه روی داده بود اما امسال با وجود صفحه های نمایش بزرگتر ظاهرا پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده است. و بشتر پرچمداران و میان رده ها هیچ تغییری در حجم باتری خود اعمال نکرده اند و در سال 2015 با تاکید بر باریکی بیشتر و پردازنده های بهینه تر امید به مصرف باتری مناسب خود بسته اند. اما آیا واقعا این هدف گذاری آنها درست بوده است؟

 

با تست بنچمارکی که در رابطه با طول عمر باتری پرچمداران امسال و سال گذشته به عمل آمده است پاسخ سوال بالا حتما منفی است. به عنوان مثال در تست بنچمارک باتری Galaxy S6 استقامت کمتری را از لحاظ طول عمرباتری در مقایسه با پرچمدار گذشته سامسونگ یعنی Galaxy S5 مشاهده می کنیم و این در حالیست که پیش از این S5 نسبت به S4 دوبرابر امتیاز بیشتری از لحاظ طول عمر باتری کسب کرده بود. همچنین LG G4 مقاومت کمتری را نسبت به G3 از خود نشان داد و به تبع آن One M9 نسبت به One M8 امتیاز کمتری را از این نظر از آن خود کرد.همچنین این نتایج را میتوان به Droid Turbo 2 نسبت به Turbo اصلی تعمیم داد و همچنین این نتایج درباره دیگر برند ها نیز صادق است. حتی قهرمان عمر باتری در بین سازندگان تلفن همراه یعنی Sony، پسرفت کمی را با Z5 trio جدید نسبت به Z3 تجربه کرد هرچند که هنوز سونی شعار (طول عمر دو روزه باتری) را با خود یدک می کشد. فقط Note 5 توانست با شکست دادن طول عمر باتری خود نسبت به Note 4 این قانون نانوشته امسال در مورد پرچمداران را نقض کند؛ و همچنین به نظر می رسد که اپل نیز در این زمینه نسبت به رقبای خود کمی بهتر عمل کرده است و iPhone 6s و 6s Plus در مقایسه با تولیدات گذشته این شرکت شامل بهبودهایی شده اند که قابل تامل است.

 

به هر حال، به نظر می رسد که اکثر قریب به اتفاق تلفن های هوشمند هنوز قادر به استقامت در برابر شارژ مجدد در طول یک روز نیستند و نمیتوانند خیال شما را برای یک روزشارژدهی با خیال راحت در یک روز زیبای آخر هفته در بیرون از خانه راحت کنند. و فقط تلفن های همراهی با باتری بیشتر از 4000mAh میتوانند این ادعا را داشته باشند.

 

 حال وقت آن رسیده است که نتایج جالبی از تست بنچمارک های پرچمداران شرکت های مختلف در مقایسه با یکدیگر را در تصویر ذیل مشاهده کنید:

 

 

 

    نوشته شده توسط آرش آقائی

 

منبع: Phonearena سایت بروزرسانی

 

 


کلمات کلیدی

نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 69 + 4
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل