تعداد بازدید کنندگان 1114
دوشنبه 19 بهمن 1394-11:22:11


جدول تعداد رد و تایید صلاحیت‌های انتخابات مجلس در استان‌ آذربایجان غربی

نتایج بررسی شکایت داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات مجلس دهم از سوی شورای نگهبان اعلام شده اما توزیع استانی کسانی که به عرصه انتخابات بازگشته‌اند، چگونه است؟به گزارش خوی آنلاین از خبرآنلاین امسال 12 هزار و 123 نفر در سراسر کشور برای کاندیداتوری انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند اما حدود نیمی از این تعداد امکان حضور در این رقابت انتخاباتی را ندارند. 

 

بیش از 90درصد ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات مجلس دهم از سوی هیات‌های اجرایی تایید صلاحیت شدند اما هیات‌های نظارت شورای نگهبان به تایید صلاحیت 42درصد ثبت‌نام‌کنندگان اکتفا کرد. در این مرحله صلاحیت 30درصد احراز نشد و حدود 25درصد ردصلاحیت شدند، بقیه هم انصراف داده‌ بودند. این اعداد یعنی در عمل  3113 داوطلب ردصلاحیت و 4720 داوطلب تأیید صلاحیت شدند، 518 داوطلب نیز انصراف دادند و 3528 داوطلب هم صلاحیت‌شان برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از سوی هیئت نظارت بر انتخابات احراز نشد.

 

تعداد زیادی از داوطلبینی که صلاحیت آنها تایید نشده، در صف معترضین به نظر هیات‌های نظارت قرار گرفتند و حالا به گفته سیامک ره‌پیک، شورای نگهبان صلاحیت هزار و 500 داوطلب دیگر را نیز تایید کرده است، پس 6 هزار و 300 نفر در رقابت انتخاباتی مجلس دهم حضور خواهند داشت. با افزایش تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده، رقابت بر سر هر کرسی مجلس به طور متوسط از 16 داوطلب به بیش از 20 داوطلب افزایش یافته است.

 

اما در این مرحله در کنار کسانی که صلاحیت آنها ازسوی شورای نگهبان تایید شده، کاندیداهایی نیز هستند که در دو مرحله بررسی صلاحیت ازسوی هیات‌های اجرایی و نظارت سربلند بیرون آمده بودند ولی شورای نگهبان صلاحیت آنها را رد کرده است. این افراد تا پایان امروز فرصت دارند که به این نتیجه اعتراض کنند اما نتیجه برای بقیه ردصلاحیت‌شده‌ها و عدم احرازی‌ها قطعی است.

استان

تعداد ثبت نام ها

نظر هیات اجرایی

نظر هیات نظارت

نظر شورای نگهبان

تایید صلاحیت

رد صلاحیت

‌انصرافی

منبع خبر

تایید شدگان

رد و عدم احراز شده ها

منبع خبر

افزایش تایید صلاحیت شده ها

مجموع تعداد تاییدی ها

توضیحات

منبع

آذربایجان غربی

444

397

37

10

علیرضا رادفر، رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی

156

288

کریم قنبرنژاد مسئول هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان غربی

23

179

20 نفر از این 23 داوطلب از حوزه انتخابیه ارومیه تایید صلاحیت شده اند

کریم قنبرنژاد مسئول هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان غربی

 کلمات کلیدی

نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 58 + 3
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل