تعداد بازدید کنندگان 25959
يکشنبه 9 خرداد 1395-20:53:20


تسریع ساخت جاده خوی-سلماس- ائواوغلو براساس مصوبه هیئت‌دولت در آذربایجان‌غربی

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از تسریع ساخت جاده خوی-سلماس- ائواوغلو براساس مصوبه هیئت‌دولت در آذربایجان‌غربی خبر داد.به گزارش خبرگزاری خوی آنلاین از خوی، شهیندخت مولاوردی که بعنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری در سفر به استان آذربایجان‌غربی در جلسه شورای اداری خوی سفر کرده، اظهار داشت: امیدواریم آثار و برکات سفر کاروان تدبیر و امید برای آذربایجان‌غربی و شهرستان خوی مفید و مثمرثمر باشد.

وی افزود: سفرهای ریاست‌جمهوری بعد از ماه‌ها برنامه‌ریزی و گزارش‌گیری‌ها از استان‌ها انجام می‌گیرد و این سفرها هم فرصتی برای توسعه استان‌ها و شهرستان‌هاست و هم فرصتی برای ارائه عملکردها و گزارش‌دهی روبه رو به مردم است.

مولاوردی تصریح کرد: استان آذربایجان‌غربی با وجود ظرفیت‌های بسیار قابل‌توجه و بالایی که دارد، متاسفانه به دلیل ظرفیت‌مرزی و نگاه نادرست به این مقوله مغفول مانده درحالی‌که وجود مرز نعمتی بزرگ برای توسعه است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده افزود: آذربایجان‌غربی از نظر تنوع موادمعدنی در رتبه 3 کشور است که در آن 49 ماده‌معدنی وجود دارد اما فقط 5درصد این معادن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از نظر مساحت رتبه 13 کشوری و با 100 هزار نیروی بیکار، 40 هزار فارغ التحصیل دست به گریبان است.

وی ادامه داد: این استان به رغم وجود جاذبه‌های گردشگری متعدد که می‌تواند باعث ایجاد زیرساخت‌های شغلی برای قشر عظیم بیکاران باشد، مورد غفلت دولت‌ها در گذشته واقع شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در این سفر دولت به آذربایجان‌غربی 40 طرح مصوب می‌شود که ارزش ریالی آنها 100 میلیارد تومان است.

مولاوردی افزود: برای شهرستان خوی نیز در حوزه‌های پایانه‌مرزی رازی و دوبانده کردن جاده قطور، تسریع در ساخت جاده سلماس-خوی- ائواوغلو، فاضلاب خوی با 68 میلیارد تومان و اتمام ساخت بیمارستان 164 تخت خوابی و بیمارستان آیت‌الله خویی در برنامه کاروان تدبیر و امید است.

 


کلمات کلیدی

نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 62 + 3
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل