تعداد بازدید کنندگان 5803
دوشنبه 22 شهريور 1395-10:21:10


خرید تضمینی 25 هزار تن گندم در خوی

سطح زیر کشت گندم آبی در این شهرستان شش هزار و 275 هکتار و سطح زیر کشت گندم دیم چهار هزار و 850 هکتار از اراضی خوی را به خود اختصاص داده استبه گزارش خوی آنلاین مهران زینال‌زاده با اشاره به برداشت گندم در خوی اظهار داشت: امسال 30 هزار تن گندم در شهرستان خوی برداشت شده است.

 

وی با اشاره به سطح زیر کشت گندم، تصریح کرد: سطح زیر کشت گندم آبی در این شهرستان شش هزار و 275 هکتار و سطح زیر کشت گندم دیم چهار هزار و 850 هکتار از اراضی خوی را به خود اختصاص داده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی خوی با اشاره به تعداد مراکز خرید مازاد بر نیاز کشاورزان در خوی، اذعان داشت: 14 مرکز خرید گندم در این شهرستان گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری می‌کنند.

 

این مسؤول اعلام کرد: مجموع گندم تولیدی مازاد بر نیاز گندم‌کاران در این شهرستان علاوه بر مراکز خرید دولتی، مقادیر زیادی نیز جهت مصرف بذری گندم و مصارف واحد‌های مرغداری موجود در شهرستان توسط بخش خصوصی خریداری می‌شود.

 

زینال‌زاده با بیان اینکه امسال برداشت گندم همچنین به صورت مکانیزه انجام گرفته است، یادآور شد: هفت دستگاه کمباین در برداشت گندم در اراضی این شهرستان به کار گرفته شده است.

 

وی با اشاره به خرید گندم در شهرستان خوی، افزود: 25 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تاکنون خریداری شده و خرید همچنین در این شهرستان ادامه دارد.

 

مدیر جهاد کشاورزی خوی با بیان اینکه این شهرستان یکی از شهرهای مهم در تولید آفتابگردان است، اظهار داشت: کیفیت تخمه تولید شده در این شهرستان زیاد است.

 

این مسؤول با اشاره به سطح زیر کشت آفتابگردان در خوی، تصریح کرد: 15 هزار هکتار از اراضی این شهرستان به زیر کشت آفتابگردان اختصاص یافته است.

 

زینال‌زاده با بیان اینکه برداشت تخمه آفتابگردان در خوی آغاز شده است، اذعان داشت: خوی یکی قطب‌های مهم در تولید آفتابگردان است و  پیش‌بینی می‌شود 25 هزار و 500 تن آفتابگردان در این شهرستان برداشت شود.

 

وی اعلام کرد: به خاطر ورود تخمه‌های صادراتی به ویژه از کشورهای دیگر، قیمت پایین این محصول موجب دلسردی کشاورزان و ضرر و زیانی که در این راستا برای کشاورزان به وجود آمده موجب شده کشاورزان رغبت کمتری در تولید این محصول از خود نشان دهند.


کلمات کلیدی
نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 70 + 3
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل