تعداد بازدید کنندگان 6888
سه شنبه 13 مهر 1395-9:33:9


شهرستان خوی از عدم توسعه و پیشرفت رنج می برد

با گذشت ۳۸ سال از انقلاب، خوی هنوز پیشرفت چشمگیری نکرده و حق مردم خوی توسط سایر شهرستان‌ها ضایع شده استامام جمعه خوی گفت: با گذشت ۳۸ سال از انقلاب، خوی هنوز پیشرفت چشمگیری نکرده و حق مردم خوی توسط سایر شهرستان‌ها ضایع شده است.

 

به گزارش خوی آنلاین ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضی موسوی شکوری دوشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حق مردم خوی و شهرستان بی‌مهری‌های زیادی شده و این شهرستان در مقایسه با سایر شهرستان‌ها دچار عقب‌ماندگی زیادی بوده و با گذشت ۳۸ سال از انقلاب، خوی هنوز پیشرفت چشمگیری نکرده است.

 

وی اضافه کرد: شهرستان خوی در طول سی سال در خروجی و ورودی شهر، بیمارستان‌ها، جاده قطور و مرز رازی به نتیجه مطلوبی نرسیده است و وقتی سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری به این شهرستان می‌آید، بخاطر پیچ و خم‌های اداری جز چند مورد محدود به نتیجه نمی‌رسد.

 

امام جمعه خوی بیان داشت: چندین شهرستان‌ اطراف خوی به منطقه آزاد تبدیل شدند اما شهرستان خوی با وجود تمام ظرفیت‌ها و تلاش‌های زیاد به منطقه‌ آزاد تبدیل نشد و حتی امتیاز منطقه ویژه اقتصادی نیز به این شهرستان تعلق نگرفت.

 

وی خاطر نشان کرد: در طول ۱۰سال گذشته سازماندهی هیئت امنای مساجد، حوزه‌های علمیه، ستاد امربه معروف و نهی از منکرو رفع نیاز نیازمندان از برنامه‌های دفتر امام جمعه بود و از سازمان‌های مردم نهاد بسیاری حمایت شده که توانسته‌اند به عنوان الگوی کشوری معرفی شوند.

 

حجت الاسلام و المسلمین شکوری افزود: ستاد خواهران برای اولین بار در شهرستان خوی راه‌اندازی و همچنین ستاد امر به معروف و نهی از منکر و شورای زکات در مرکز شهر و بخش‌ها راه‌اندازی و سازماندهی شدند و نیز  تعداد طلبه‌های محصل در حوزه‌های علمیه از ۳۰ نفر به ۶۵۰ نفر افزایش یافته است.

 

امام جمعه خوی گفت: در حال حاضر کلاس‌های آموزش زبان در حوزه‌های علمیه دایر هستند و ترکی استانبولی، عربی و انگلیسی تدریس شده که زبان اردو نیز در آینده‌ای نزدیک به این تعداد افزوده می‌شود.

 

وی اضافه کرد: همچنین گروه همکاری با مردم و همیاری با مسئولان با هدف پیگیری نقص‌ها و ضعف‌ها از مسئولان و در مدت یک سال راه‌اندازی شد که متاسفانه به دلیل جود کم و کاستی‌هایی از فعالیت این گروه کاسته شد.

منبع : مهر


کلمات کلیدی

نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 44 + 2
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل