تعداد بازدید کنندگان 3382
چهارشنبه 5 آبان 1395-19:41:19


پیشرفت 90 درصدی نخستین تقاطع غیرهمسطح خوی

رئیس شورای اسلامی شهر خوی گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح جهاد به عنوان پروژه ای ارزشمند در کاهش بار ترافیکی این شهرستان، 90 درصد پیشرفت فیزیکی داردبه گزارش خوی آنلاین علیرضا فتحی با اشاره به اینکه از اوایل سال گذشته عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح جهاد در خوی را آغاز کرده ایم، افزود: تاکنون 85 میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه هزینه شده است.

وی اضافه کرد: با صرف 15 میلیارد ریال اعتبار دیگر این طرح به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه حداقل 6 ماه از موعد بهره برداری تقاطع غیرهمسطح خوی عقب هستیم، اظهار کرد: در مراحل نهایی تکمیل این طرح قرار گرفته و درصدد بهره برداری آن تا دهه فجر امسال هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر خوی با بیان اینکه با اجرای این طرح از تجمع دست فروشان در این منطقه جلوگیری خواهد شد، بیان کرد: تقاطع غیر همسطح جهاد در منطقه ای احداث می شود که در مسیر میدان میوه و تره بار واقع شده و تردد خودروهای سنگین موجب ایجاد ترافیک می شد که با احداث آن، بار ترافیکی این منطقه کاهش پیدا خواهد کرد.

فتحی افزود: احداث این تقاطع همچنین رفت و آمد به سمت جاده قدیم چایپاره را تسهیل کرده و به ارتقای وضعیت معماری شهری نیز منجر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، خوی به علت برخورداری از معماری سنتی و خیابان ها و میدان هایی که برای چند دهه قبل طراحی شده است، با معضل ترافیک در این شهرستان روبرو بوده و مسئولان این شهرستان با تعریض جاده ها و برنامه ریزی برای احداث تقاطع های غیرهمسطح، برای خروج از این وضعیت تلاش می کنند.

شهرستان 375 هزار نفری خوی در شمال استان آذربایجان غربی و در 134 کیلومتری ارومیه مرکز استان واقع شده و دومین شهر استان از نظر جمعیت است.


کلمات کلیدی
نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 33 + 5
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل