تعداد بازدید کنندگان 2698
يکشنبه 9 آبان 1395-13:12:13


سفر دو روزه هیات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران به شهر وان در ترکیه

این هیات را معاونت بازرگانی خارجی و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، کارشناسان دفتر حمایت و جذب سرمایه گذاری استانداری، جمعی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اورمیه، هیات مدیره خانه صنعت و معدن، رئیس و هیات مدیره خانه معدن، روسای برخی اتحادیه های صنفی تولیدی، تولیدکنندگان، تجار و صنعتگران تشکیل می دادندبا برنامه ریزی و هماهنگی شرکت آلپ یاشا که یک هلدینگ بین المللی در زمینه طرح های خدماتی، بازاریابی، کارآفرینی و برگزاری تورهای گردشگری و تخصصی صنعتی و تجاری است یک هیات اقتصادی، صنعتی، تولیدی و خدماتی از جمهوری اسلامی ایران به مدت سه روز میهمان کشور ترکیه بود.

 

به گزارش آینانیوز، این هیات را معاونت بازرگانی خارجی و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، کارشناسان دفتر حمایت و جذب سرمایه گذاری استانداری، جمعی از اعضای هیات نمایندگان  اتاق بازرگانی اورمیه، هیات مدیره خانه صنعت و معدن، رئیس و هیات مدیره خانه معدن، روسای برخی اتحادیه های صنفی تولیدی، تولیدکنندگان، تجار و صنعتگران تشکیل می دادند که برای شرکت در نشست تجاری کشورمان در شهر وان و بازدید از نمایشگاه صادراتی دو کشور که در محل دائمی نمایشگاههای این شهر برگزار شد به این شهر سفر کرده بودند.

 

در آن سو نیز تشکلی صنفی تحت عنوان "انجمن صنایع و تجار ترکیه" مدیر اجرایی این نمایشگاه بود که طبق پروتکل دوجانبه هزینه میزبانی و اجرای این برنامه را که با هدف شناساندن قابلیت های صنعتی و تجاری شهر وان در ترکیه به عنوان یکی از شهرهای همجوار این کشور با جمهوری اسلامی ایران و آگاهی از ظرفیت ها و قابلیت های صنعتی و تجاری کشورمان و راههای توسعه مبادلات مرزی دوجانبه برگزار شد را بر عهده داشتند.

 

در نشست تجاری دوجانبه ای که در افتتاحیه این نمایشگاه برگزار شد جمعی از مقامات و مسئولین دوکشور به ایراد سخنرانی پرداختند. نماینده وان در پارلمان ترکیه، استاندار این استان، وزیر سابق زیرساخت و نماینده حزب آک پارتی، حزب حاکم ترکیه، رئیس انجمن صنایع و تجارت در آن سو واز کشورمان هوشمند جوادی معاون بازرگانی خارجی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی و صمد پورسلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اورمیه سخنرانان این مراسم بودند.

 

بازدید از نمایشگاه توانمندی های صادراتی دو کشور و بازدید از شهرک صنعتی شهر وان و دو واحد صنعتی این شهرک از دیگر برنامه های سفر هیات ایرانی بود که در ادامه این نشست و طی دوروز برگزار شد.

 

همچنین در روز دوم از این برنامه و به دعوت طرف ترک جلسه کوتاهی میان رئیس انجمن صنایع و تجارت ترکیه، بعنوان میزبان برنامه و هوشمند جوادی از طرف کشورمان برگزار و راههای افزایش حجم مبادلات و تسهیل تجارت مرزی بررسی شد که نماینده کشورمان به طرف ترک پیشنهاد داد تا سرمایه گذاران این کشور با توجه به مزیت های بیشماری از جمله انرژی، نیروی کار و امنیت ایران واحدهای تولیدی خود را در شهرهای مرزی جمهوری اسلامی ایجاد و نیازهای به کالاهای اساسی و اولیه را از همین شهرها تامین کنند.

 

گفتنی است نمایشگاه توانمندیهای صادراتی جمهوری اسلامی ایران در وان ترکیه  27 الی 30 اکتبر دایر بود و هیات اقتصادی ایران 29 اکتبر این شهر را به مقصد اورمیه ترک کرد.

 


کلمات کلیدی
نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 26 + 2
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل