تعداد بازدید کنندگان 909
سه شنبه 18 آبان 1395-20:40:20


مراسم سالگرد ارتحال آیت الله العظمی خویی در زادگاهش خوی+فیلم

مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال مرحوم آیت العظمی خویی (ره)، مرجع عالیقدر جهان اسلام در زادگاهش خوی برگزار شد.به گزارش خوی آنلاین ، این مراسم با حضور گسترده قشرهای مختلف مردم، جمعی از طلاب حوزه مراسم سالگرد ارتحال آیت الله العظمی خویی در زادگاهش خویهای علمیه سراسرکشور، علما، روحانیان و ائمه جمعه استان با شکوه خاصی در مسجد سید الشهدای خوی برگزار شد.

 

 در این مراسم دکتر حمید خویی از پژوهشگران و صاحبنظران برجسته حوزه علوم اسلامی کشور و نوه مرحوم آیت الله خویی به بیان ویژگیهای اخلاقی و شیوه های تربیتی آن عالم ربانی پرداخت و گفت: آیت الله خویی علاوه بر برخورداری از امتیازهای علمی و نبوغ فکری و کرامت انسانی،  به خصایل و فضایل والا نیز آراسته بود.

 

 این پژوهشکر برجسته کشور افزود: آیت الله خویی به برکت توانایی های علمی در تحلیل مسائل پیچیده توانست در علم اصول و فقه آراء، نظریات بی نظیری ارائه دهد.

 

 خویی تاکید کرد: ایشان با تربیت و معرفی صدها شاکرد به جهان اسلام و حوزه های علمیه در جهت گسترش تعالیم اسلامی خدمات ارزنده ای ارائه کرد.

 

 وی در ادامه به تحلیل فلسفه قیام عاشورا و نهضت کربلا از دیدگاه مرحوم حضرت آیت العظمی خویی اشاره کرد و این قیام را بزرگترین نهضت انسان ساز و خط بطلانی بر جبهه باطل دانست.

 

 در ادامه این مراسم حجت الاسلام فاضلی از مدرسان حوزه علمیه خوی به تشریح اهمیت آثار آیت الله خوی پرداخت.

 

 آیت الله العظمی خویی در 17 مرداد سال 71 در 93 سالگی در نجف اشرف دار فانی را وداع گفت.

 

 ده ها اثر ارزشمند علمی از این عالم جلیل القدر در زمینه های فقه ، اصول ، علم رجال و تفسیر به یادگار مانده است که از جمله آنها می توان به اثر مشهور مرجع البیان فی تفسیر قرآن اشاره کرد.

منبع خبرگزاری صدا سیما

کلمات کلیدی
نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 46 + 2
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل