تعداد بازدید کنندگان 1269
شنبه 4 دی 1395-14:50:14


تالاب های خوی یخ بست

تمام آبگیرها، زیستگاه های آبی و تالاب های خوی هم اکنون به علت برودت هوا یخ بسته است و پرندگان و حیات وحش برایتامین غذا نیازمند یاری دوستداران محیط زیست و حیات وحش هستند.به گزارش خوی آنلای منوچهر قدرتی مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی  با اشاره به اینکه پرندگان در زمان حاضر برای یافتن غذا به اطراف روستاها و حاشیه جاده ها پناه آورده اند، اظهار کرد: از مردم محلی و روستاییان تقاضا می شود در این شرایط از شکار پرندگان خودداری کنند و حضور متخلفان و شکارچیان را به اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

وی گفت: دانه پاشی و پخش مواد غذایی در روزهای برفی و سرد زمستان می تواند در حفظ و کمک به ادامه حیات پرندگان و جلوگیری از مهاجرت آنان به مناطق دیگر موثر باشد.

به گفته وی پیش بینی های لازم نسبت به پاشیدن دانه مرغ با همکاری تشکل های زیست محیطی در حاشیه آبگیرها و زیستگاه ها آبی صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا خوی با پهنه ای حدود 30 کیلومتر مربع در شمال آذربایجان غربی واقع شده است و پرندگان آبزی و کنار آبزی از جمله اردک، حواصیل، تنچه، دم جنبانک، غاز، کاکایی، مرغ ماهی خوار و لک لک زیبایی و طراوت خاصی به زیستگاه های آبی این شهرستان بخشیده است.

این شهرستان دارای هفت تالاب شامل 2 تالاب دایمی ' الند' و 'قریس' و چهار تالاب فصلی ' امام کندی'، ' قوروق '، ' شعبانلو'، ' عذاب ' و ' ملاجنود ' است.

به گزارش ایرنا در زمان حاضر دمای این شهرستان 19 درجه زیر صفر است.

منبع ایرنا


کلمات کلیدی
نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 25 + 5
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل